A migránsok kvóták szerinti áttelepítési rendszere már a bevezetése előtt megbukott
A migránsok kvóták szerinti áttelepítési rendszere már a bevezetése előtt megbukott – jelentette ki Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.
Rétvári Bence kiemelte, az Európai Bizottság májusban írta elő, hogy a tagállamok vállalják minél több olyan migráns befogadását, akit egy másik tagállamból telepítenének hozzájuk. Az államtitkár szerint az előzetes befogadási vállalások minden brüsszeli várakozást alulmúltak: csak 9 ország válaszolt a 27-ből, és a legutóbbi számok egynegyedét vállalták csak a tagállamok; azaz Brüsszel hiába kérte, hogy a tagállamok kvóták szerint vegyenek át minél több migránst, az országok ellenállnak, időt húznak, és a vártnál sokkal kisebb számokat adtak le.
Hozzátette, hogy az Európai Bizottság a „látványos kudarc” ellenére se tesz le a migrációs paktum végrehajtatásáról, továbbra is erőlteti az áttelepítési kvótákat: a Európai Bizottság belügyi biztosa jövő keddre Koppenhágába hívta informális ülésre az EU belügyi vezetőit, hogy ott személyesen próbálja rábírni a tagállamokat magasabb kvóták vállalására, és ehhez újabb jogi megoldásokat is be akar mutatni. „Ott leszünk, és egyetlen migráns átvételét se fogjuk vállalni” – szögezte le.
„Magyarország kezdetektől fogva ellenzi a Migrációs Paktumot, a szavazáskor is ellene szavaztunk, de ezt nem vették figyelembe. Magyarország egyedüliként nem adott le végrehajtási tervet a Migrációs Paktumhoz, mert egyetlen migránst sem vagyunk hajlandóak átvenni, mi a migránsokat a határon kívül tartjuk. Magyarország előre megmondta, hogy az áttelepítési kvótarendszer végrehajthatatlan, és most már látszik, hogy az is. Semmilyen nyomásgyakorlásnak nem engedünk, és minket a kényszerítő bírsággal se fognak rávenni a határaink megnyitására az illegális migránsok előtt” – fogalmazott Rétvári Bence.
Úgy folytatta, hogy a brüsszeli bürokraták azonban szövetségest találtak a magyar ellenzékben: a DK-ra, a Momentumra és a Tisza Pártra mindig számíthatnak Brüsszelben, ha migrációpárti javaslatokról van szó. A Tisza Párt EP-képviselői az elmúlt időszakban több alkalommal is megszavazták azokat az uniós javaslatokat, amelyek a migrációs paktum végrehajtását segítik elő – írta, hozzátéve, hogy nemcsak a betelepítési kvótához többletforrást tartalmazó csomagot támogatták, hanem a határzár elutasítását és Magyarország megbüntetését is. „Magyar Péter szerint a kerítés helyett humánusabb megoldásra van szükség, és úgy kellene a migráció és a külső határvédelem kérdésében eljárni, ahogy a többi EU-s ország. Előre mondjuk: együtt fog elbukni a Migrációs Paktum és a brüsszeli farzsebekből kikandikáló Tisza Párt” – hangsúlyozta az államtitkár.
Az Európai Unió költségvetési tervezete Magyarország szerint ajándék az ukránoknak
A magyar kormány számára elfogadhatatlannak nevezte a Miniszterelnökséget vezető miniszter, Gulyás Gergely az Európai Unió hétéves költségvetés-tervezetét, amely a tagállamoktól…
Szeptember elsejével indulhat a kedvezményes lakáshitelprogram
Jövő hét elején társadalmi vitára kerül és szeptember elsejével elindulhat a kormányzat által korábban bejelentett kedvezményes lakáshitelprogram – jelentette be…
Szuverenitásvédelmi Hivatal: a 444, a Telex, a HVG, az RTL Klub Brüsszel kiszolgálói
Az Európai Unió (EU) a politikai döntéseit nyomásgyakorló szervezetek százaival igazoltatja, olyan szervezetekkel, amelyek konkrét üzleti és politikai érdekkörök befolyása…
A magyar kormány ukrán katonai vezetők szankciós listára helyezését kezdeményezte
A magyar kormány benyújtotta három, a kényszersorozásokat irányító ukrán katonai vezető szankciós listára helyezésére vonatkozó javaslatát az Európai Uniónál, miután…
A migránsok kvóták szerinti áttelepítési rendszere már a bevezetése előtt megbukott
A migránsok kvóták szerinti áttelepítési rendszere már a bevezetése előtt megbukott – jelentette ki Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára…
KSH: idén májusban a magyar fizetések már gyorsabban nőttek, mint az árak
Idén májusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete Magyarországon 702 800, a nettó átlagkereset 483 000 forint volt. A…
Egyre borúlátóbbak a magyar vállalkozók
Romlik a vállalkozói hangulat Magyarországon, az üzleti környezet ugyanis egyre nehezebbé válik – mondta el Perlusz László, a Vállalkozók és…