Legfőbb ideje átértékelni Brüsszel hatásköreit
Az Európai Unió igazgatása sok tekintetben hasonlít a politikai NGO-kra, nem kormányzati szervezetekre. Túlburjánzott, rendkívül sok pénzünkbe kerül, értelmes napirend helyett látszattevékenységet folytat, úgy tesz, mintha valóban hasznos és a közjó érdekében tenné a dolgát, a tevékenysége azonban káros, vagy a legjobb esetben is haszontalan.
Az uniós közigazgatás tevékenységét „nem hasznosnak” nevezni, nagyon erős eufemizmusnak tekinthető. Az eufemizmus lényege, hogy egy negatív hangzású kijelentést egy pozitívabb hangzású, gyakorlatilag azonos szemantikai tartalmú kijelentéssel helyettesítünk.
40 ezer bürokrata
Nézzünk utána ennek a tényeken és számokon keresztül. Ha az Európai Unió különböző intézményeiben, szervezeteiben és ügynökségeiben alkalmazott brüsszeli bürokratákról beszélünk, akkor nagyjából 40 ezer fizetett alkalmazottra gondolhatunk. Az Európai Bizottság struktúráiban körülbelül 32 ezer alkalmazott dolgozik különböző területeken, főigazgatóságokra és ügynökségekre bontva. Az Európai Parlament igazgatása körülbelül 8 ezer fizetett alkalmazottat vesz igénybe. Ebből 705 a megválasztott európai parlamenti képviselők száma, a többi alkalmazott különböző adminisztratív, szolgáltatási és támogató tevékenységeket végez.
Milliárdos pénzszórás
Ha a brüsszeli közigazgatást az általuk kezelt pénzösszeg prizmáján keresztül vizsgáljuk, akkor közel 190 milliárd euróról beszélünk (megjegyzés: az EU 2024-es költségvetése 186 milliárd euró volt), amelyből 2023-ban csak az Európai Unió működésére 12,3 milliárd euró jutott. Az EU költségvetését főként a tagállamok hozzájárulásaiból és a kibocsátás-kereskedelemből származó bevételekből finanszírozzák.
Katasztrofális eredmények
Most nézzük meg ezt a változatosság kedvéért az eredményeken keresztül, tehát hogy mit nyertünk mi, európaiak ezért a 190 milliárd euróért cserébe. Az uniós struktúrák adminisztratív tevékenységének eredménye az irányítatlan migráció, a GreenDeal, az európai zöld megállapodás, amely tönkreteszi az európai ipart, mint az európai jólét gerincét, valamint a nemek közötti egyenlőség és az LMBTQ-menetrend erőltetése, amely a hagyományos társadalmi struktúrák felforgatását segíti elő gyakorlatilag minden uniós tagállamban.
Szebb jövő?
A brüsszeli elvtársak látszólag meg vannak győződve arról, hogy vezető szerepet játszanak egy szebb jövő megtervezésében, de – kevés kivételtől eltekintve – alapvetően csak bosszantják az európai embereket az adminisztratív intézkedéseikkel és rendeleteikkel. Aránytalan hatáskörrel rendelkeznek, ami lehetővé teszi számukra, hogy szabotálják a gazdasági növekedést, és ezáltal megteremtsék a keretfeltételeket a természetes születési arányszám csökkenéséhez, amelyet az őshonos lakossággal kulturálisan és civilizációs szempontból összeférhetetlen migránsok behurcolásával próbálnak orvosolni. Ez hasonló ahhoz a sémához, amikor egy gépjármű üzemanyagtartályában nincs elég benzin vagy gázolaj, és valaki, hogy megoldja a problémát, azzal az ötlettel áll elő, hogy vízzel tölti fel. Nominálisan megnő a folyadék mennyisége az autó üzemanyagtartályában, de az autó ettől még nem fog működni.
Ami az EU által folytatott egyéb tevékenységeket illeti, általában ezek is csak ideológiailag szennyezett projektek finanszírozásának számítanak, amelyek társadalmi és gazdasági haszna a legjobb esetben is megkérdőjelezhető.
Ideje lépni
A fenti megállapítások alapján azt a teljesen logikus következtetést vonhatjuk le, hogy a legfőbb ideje alapvetően átértékelni, valóban szükségünk van-e az említett 40 ezer brüsszeli bürokratára. Ez utóbbiak ugyanis, amellett, hogy busásan megfizetik a munkájukat, a legtöbb esetben csak úgy tesznek, mintha valami hasznosat csinálnának. Egyúttal át kellene gondolni a hatásköreiket is, hiszen a tevékenységük nyomán Európa egy globálisan versenyképtelen, drámaian romló életminőségű régióvá változott. (Hlavné Správy)
Fico: Szlovákiát puccs fenyegeti
A szlovák köztársasági elnök javaslatára csütörtökön összeült az ország biztonsági tanácsa, hogy megvitassa a Szlovák Információs Szolgálat (SIS) legújabb jelentését.…
Bombafenyegetés! A magyar kormány szavatolja az iskolák biztonságát
A nemzeti nyomozóiroda megkezdte a nyomozást a csütörtök reggel számos magyarországi iskolát ért bombafenyegetés ügyében – közölte Gulyás Gergely, a…
Ukrajna a gazdáinkat is veszélybe sodorná
Ukrajna uniós csatlakozása komoly kockázat, a következményei beláthatatlanok és visszafordíthatatlanok lehetnek, drasztikusan változtatnák meg az európai mezőgazdaságot. Jelentősen csökkennének az…
A gyermekes családokat, nem a migránsokat kell támogatni
A nemzeti konzultációt kitöltők 99 százaléka egyetértett abban, hogy a gyermekes családokat, nem pedig a migránsokat kell támogatni – közölte…
Ukrajna uniós csatlakozása letarolná az EU mezőgazdaságát
Súlyos, visszafordíthatatlan következményei lehetnek Ukrajna európai uniós csatlakozásának, a lépés ellehetetlenítené az EU mezőgazdasági termelését, és elvonná a tagállamoktól, így…
Ma van a magyar kultúra napja
Ma van a magyar kultúra napja, amelyet országszerte és a határokon túl is számos programmal, kiállításokkal, díjátadókkal, színházi előadásokkal, koncertekkel…
A magyar családtámogatás minden élethelyzetben segít
A családtámogatási rendszer minden élethelyzetben segíti a családok előrelépését, anyagi biztonságát – mondta Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter kedden…