Nyakunkon a harmadik világháború?
Az emberiségnek napjainkban súlyos harmadik világháborús veszéllyel kell szembenéznie, az ENSZ-nek ezért mindennél fontosabb ennek a megelőzése, amihez a megoldás irányába kellene vinni az ukrajnai háborút – közölte Szijjártó Péter magyar külgazdasági és külügyminiszter szerdán New Yorkban.
A tárcavezető az ENSZ fenntartható fejlődésről szóló magas szintű politikai fóruma előtt kiemelte, hogy amikor a világszervezet néhány évvel ezelőtt elfogadta az erre vonatkozó célkitűzéseit, akkor nem volt világháborús veszélyhelyzet. „Szép dolog értékelni, hogy az elmúlt években ki mit csinált bizonyos gazdaságfejlesztési területeken, vagy az oktatás, az egészségügy fejlesztésében, de az a helyzet, hogy most az ENSZ-nek a 80. évforduló kapcsán is az a feladata, hogy elhárítsa a harmadik világháború kitörésének veszélyét” – szögezte le. „Ugyanis az elmúlt években a világ számos pontján olyan biztonsági konfliktusok, háborúk, fegyveres konfliktusok pattantak ki, amelyek önmagukban nagyon veszélyesek, egymásra rakódva pedig egy komplett világháborús veszélyt jelentenek” – folytatta.
Szijjártó Péter hangsúlyozta, hogy az ENSZ-nek most világos sorrendet kell felállítani a feladatai között, hiszen a világháborús veszély közepette a korábban kitűzött fejlesztési célokat sem lehet végrehajtani. „Gondoljunk csak bele, hogy az elmúlt években a közép-európai térség mennyi növekedési, fejlődési, fejlesztési lehetőségtől esett el az Ukrajnában zajló háború miatt. Gondoljunk csak bele, hogy mi, magyarok, akik semmifajta felelősséggel nem rendelkezünk az ukrajnai háború miatt (…), mekkora árat fizettünk egy olyan háborúért, amihez semmi közünk” – húzta alá.
A miniszter kifejtette, hogy az ENSZ főtitkárával, António Guterressel is arról fog főként beszélni, hogy akárcsak az alapításakor, a világszervezetnek most is mindennél világosabb feladata, hogy megelőzze a harmadik világháború kitörését. Szavai szerint ehhez elsősorban az ukrajnai háborút kell elvinni a megoldás irányába, amihez pedig egy átfogó, sok területre kiterjedő amerikai-orosz megállapodásra van szükség. „Hogyha nem jön létre ilyen megállapodás, ha az ukrajnai háború az eszkaláció irányába megy, mind a csatatéren, mind a világgazdaságban, mind a világpolitikában, annak beláthatatlan következményei lesznek, akkor a világnak egy súlyos harmadik világháborús fenyegetéssel szembesülnie” – összegzett. „Ezt kell megakadályozni, ezt szeretnénk mi is, ezért érvelünk a béke mellett, ezért érvelünk a tárgyalások mellett, ezért érvelünk a tűzszünet mellett. Ezt fogjuk tenni a jövőben is, még akkor is, ha Európából, Brüsszelből, Európa különböző fővárosaiból ezért támadnak minket” – fűzte hozzá.
Frontális támadás: az ukránok beépülnek a magyar politikába és médiába
Az ukránok egyre jobban épülnek be a magyar politikába, a médiába, a szakértői világba, védekezni kell – figyelmeztetett a magyar…
Mi vonzza a külföldieket idén Magyarországra?
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a magyar…
Gyanús kuponakció. Megtévesztette a fogyasztókat az Auchan?
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított az Auchan Magyarország Kft.-vel szemben, a hatóság gyanúja szerint az országszerte 24 áruházat…
Ukrán és orosz titkosszolgálatok célkeresztjében a kárpátaljai magyarok
Nem csupán az ukrán titkosszolgálat próbálja meg szítani a feszültséget a kárpátaljai magyarok ellen, Panyi Szabolcs magyar oknyomozó újságíró szerint…
Brüsszel magára hagyta az őshonos európai nemzeti kisebbségeket
Nincs előrelépés a nemzeti kisebbségek jogainak érvényesítése terén Európában, ma már azért kell harcolni, hogy ne bontsák tovább a 90-es…
Hivatalos: kitiltották Magyarországról a Kneecap ír együttest
A „terroristákat támogató” zenekar nem léphet be Magyarországra – erről írt a Magyar Nemzet korábban. Most megjelent a hivatalos információ…