A következő évtized a szuverenisták és föderalisták közötti küzdelemről szól majd
A politikai küzdelem a szuverenisták és a föderalisták között most kezd kialakulni és a következő évtizedekben meghatározó lesz – mondta el Bóka János, az európai uniós ügyekért felelős miniszter szerdán Tusnádfürdőn.
Bóka János az Európai Unió – nemzeti szuverenitás és/vagy föderalizmus című panelbeszélgetésen kijelentette: az európai intézményekben és az Európa-politikában változásra van szükség, ez a politikai küzdelem zajlik a szuverenisták és a föderalisták között. Kifejtette: az Európa-politika tájképe jelentősen megváltozott az elmúlt 10–15 évben. Ma az az egyik legfontosabb választóvonal az egyes európai pártcsaládok között, hogy magukat a föderalisták vagy a szuverenisták táborába sorolják – mutatott rá a tárcavezető.
Kitért arra is: az európai polgárok számára nem világos, mit kellene tenniük ahhoz, hogy az EU-ban más irányba menjenek a dolgok. Hány európai kormánynak kell még belebukni a migrációs válságba, hogy az az európai migrációs politikára hatást gyakoroljon? – tette fel a kérdést. Úgy tűnik, ez a szám végtelen – jegyezte meg. Akárhány tagállami kormány megbukhat az EU-ban anélkül, hogy ez az európai migrációs politikára értékelhető hatással bírjon. Ez eljuttat oda, hogy a politikai akaratképzésben vajon van-e még szerepe az európai polgároknak, van-e még európai demokrácia és van-e a tagállami szuverenitásnak jelentősége – vetette fel.
A tagállamok részéről végül marad az ellenállás lehetősége – mondta. Ha egy tagállam kimondja, hogy ha az európai szinten meghatározott politikák nem működnek, akkor a saját kezébe kell vennie ezek alakítását. Magyarország ezt teszi a migráció területén, amiért nagyon komoly anyagi és politikai árat kell fizetnie – hangsúlyozta a miniszter.
Vincze Loránt a Romániai Magyar Demokrata Szövetség európai parlamenti képviselője kitért arra, hogy jelentős központosítási törekvések láthatók az EU-ban, egyre jobban beavatkoznának a polgárok életébe és ez a jelenség számára riasztó. Az Európai Bizottság egyre inkább központosított kormányzati szerepet igyekszik betölteni, egy hatalmas vízfejű rendszer alakult ki, amelynek a legfurább sajátossága, hogy a csúcsán áll a bizottsági elnök, aki a biztosait rendkívül rövid pórázon tartja, s a bizottságot a döntéseiben semmi, senki nem ellenőrzi.
Frontális támadás: az ukránok beépülnek a magyar politikába és médiába
Az ukránok egyre jobban épülnek be a magyar politikába, a médiába, a szakértői világba, védekezni kell – figyelmeztetett a magyar…
Mi vonzza a külföldieket idén Magyarországra?
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a magyar…
Gyanús kuponakció. Megtévesztette a fogyasztókat az Auchan?
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított az Auchan Magyarország Kft.-vel szemben, a hatóság gyanúja szerint az országszerte 24 áruházat…
Ukrán és orosz titkosszolgálatok célkeresztjében a kárpátaljai magyarok
Nem csupán az ukrán titkosszolgálat próbálja meg szítani a feszültséget a kárpátaljai magyarok ellen, Panyi Szabolcs magyar oknyomozó újságíró szerint…
Brüsszel magára hagyta az őshonos európai nemzeti kisebbségeket
Nincs előrelépés a nemzeti kisebbségek jogainak érvényesítése terén Európában, ma már azért kell harcolni, hogy ne bontsák tovább a 90-es…
Hivatalos: kitiltották Magyarországról a Kneecap ír együttest
A „terroristákat támogató” zenekar nem léphet be Magyarországra – erről írt a Magyar Nemzet korábban. Most megjelent a hivatalos információ…