A magyar kormány ukrán katonai vezetők szankciós listára helyezését kezdeményezte
A magyar kormány benyújtotta három, a kényszersorozásokat irányító ukrán katonai vezető szankciós listára helyezésére vonatkozó javaslatát az Európai Uniónál, miután a napokban egy magyar ember is áldozatául esett ennek a gyakorlatnak – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
A tárcavezető arról számolt be, hogy immár az Európa Tanács által is igazolt tény, hogy Ukrajna utcáin valódi embervadászat zajlik, hiszen a szervezet emberi jogi jelentése is leírja, hogy a kényszersorozások során előfordul, hogy megverik és megkínozzák azokat, akik nem akarnak bevonulni a hadseregbe, akik nem akarnak részt venni az értelmetlen öldöklésben. „Sajnos az elmúlt hónapokban számos ilyen videó került nyilvánosságra. Sokkoló az, ahogyan az ukrán kényszersorozók bánnak az emberekkel, és legalább ennyire sokkoló az, ahogyan az európai politikai vezetők félrefordítják a fejüket ezen elfogadhatatlan helyzet láttán” – mondta. „Sajnos ezeknek a kínzásoknak ennek az elfogadhatatlan kényszersorozási gyakorlatnak egy magyar ember is áldozatául esett. Mi azt gondoljuk, hogy a felelősöket fel kell kutatni, a felelősöket meg kell büntetni, és ezt követeljük is” – tette hozzá.
Szijjártó Péter ezután bejelentette, hogy ezért a kormány szerdán benyújtotta a javaslatot, hogy az Európai Unió helyezze szankciós listára mindazokat, akik felelősséget viselnek a magyar ember haláláért. „Három olyan, az ukrán védelmi minisztérium, illetve a hadsereg vezetésében szolgáló ember felelősségre vonását követeljük, akik a kényszersorozásokat irányítják” – tudatta.
„Ukrajnában embervadászat zajlik az utcákon, ez ma már egy nemzetközileg elismert tény. Emberek halnak meg a kényszersorozásban, egy magyar ember is meghalt, és mi nem fogadjuk el, hogy mindez következmények nélkül maradjon. Ezért az Európai Uniónak szankciós listára kell helyezni mindazokat, akik Ukrajnában felelősséget viselnek ezért a kényszersorozásért” – összegzett.
Szuverenitásvédelmi Hivatal: a 444, a Telex, a HVG, az RTL Klub Brüsszel kiszolgálói
Az Európai Unió (EU) a politikai döntéseit nyomásgyakorló szervezetek százaival igazoltatja, olyan szervezetekkel, amelyek konkrét üzleti és politikai érdekkörök befolyása…
A magyar kormány ukrán katonai vezetők szankciós listára helyezését kezdeményezte
A magyar kormány benyújtotta három, a kényszersorozásokat irányító ukrán katonai vezető szankciós listára helyezésére vonatkozó javaslatát az Európai Uniónál, miután…
A migránsok kvóták szerinti áttelepítési rendszere már a bevezetése előtt megbukott
A migránsok kvóták szerinti áttelepítési rendszere már a bevezetése előtt megbukott – jelentette ki Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára…
KSH: idén májusban a magyar fizetések már gyorsabban nőttek, mint az árak
Idén májusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete Magyarországon 702 800, a nettó átlagkereset 483 000 forint volt. A…
Egyre borúlátóbbak a magyar vállalkozók
Romlik a vállalkozói hangulat Magyarországon, az üzleti környezet ugyanis egyre nehezebbé válik – mondta el Perlusz László, a Vállalkozók és…
Újra a Földön: Kapu Tibor elhagyta az űrkapszulát
Elhagyta az Axiom-4 küldetés legénysége, köztük Kapu Tibor magyar kutatóűrhajós a SpaceX Dragon űrkapszulát, amely magyar idő szerint kedden 11…
Leszállt a Kapu Tibort szállító űrkapszula
Leszállt az Axiom-4 küldetés tagjait, köztük Kapu Tibor magyar kutatóűrhajóst szállító SpaceX Dragon űrkapszula kedden Kalifornia partjainál.