Így dönti nyomorba családjainkat a brüsszeli liberális elit
Elszálló energiaárak, bezárt üzemek, elszegényedő háztartások – ha a brüsszeli, Ursula von der Leyen vezette Európai Bizottságot a legnagyobb ellenségeink ültették volna a nyakunkra, akkor is pontosan ugyanazt az energiapolitikát erőltetné ránk, amit most.
Katasztrófa – egy szóval így jellemezhetnénk az Európai Unió csúcsvezetése által ránk erőltetett energiaipari szabályozásokat, amelyek kivéreztetik egész Európát, és benne persze Magyarországot és Szlovákiát is. Ezt nem mi állítjuk, hanem az ágazat szakértői, akik az elmúlt időszakban már többször is felhívták a figyelmet arra, hogy nagy a baj. A legfrissebb fejleményekkel hétfőn ismerkedhettünk meg az „Árral szemben: Energiaháború és rezsivédelem – ki fizeti a számlát Ukrajna helyett?” címmel, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) által az MCC budapesti székházában megrendezett kerekasztal-beszélgetésen, amelyről az MTI közölt részletes beszámolót.
Hortay Olivér, a Századvég Kutatóintézet igazgatója a rendezvényen figyelmeztetett: az Európai Unió energiapolitikája már most is komoly nehézségeket okoz az európai lakosság számára. A lakossági energiaárak tartósan magasak, miközben a szankciós intézkedések csökkentik az EU globális versenyképességét. A Századvég európai közvélemény-kutatása szerint a lakosság 22 százaléka nem tudja megfelelően fűteni otthonát, és 26 százalékával előfordult, hogy nem tudta időben kifizetni az energiaszámláját. Ez több mint kétszerese a 2022 előtti időszakban mért arányoknak. Tóth Máté energiajogász kiemelte: az elmúlt három évben hibás energiapolitikai döntések sorozata jellemezte az Európai Uniót, és a most előkészített rendelet kivérezteti az európai ipart, kivédhetetlen pénzügyi terhet jelent a háztartások számára és jelentős környezeti károkkal járna.
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait – mondta Czepek Gábor, a magyar Energiaügyi Minisztérium parlamenti államtitkára. Szerinte ez a gáz esetében négyszeres, a villany esetében kétszeres díjemelést jelentene a háztartások számára. Az európai vállalatok ugyanakkor már most is háromszoros árat fizetnek a földgázért az amerikai versenytársaikhoz képest, míg az áram esetében kétszeres a különbség. És ehhez jön még Ukrajna uniós csatlakozása, az ország újjáépítésének költségei, és fennáll a veszély, hogy a 2027-ben induló uniós pénzügyi ciklusban az energetikára szánt kohéziós forrásokból a jelenlegi tagállamok egyáltalán nem részesülhetnek.
Ha így folytatjuk, az Európai Unió ugyanúgy végzi majd, mint a Szovjetunió, és talán ugyanúgy nem lesz kár érte, mint az utóbbiért. A gond csak az, hogy Brüsszel és az Európai Unió haláltusája még hosszú évekig eltarthat, aminek mi isszuk majd meg a levét.
Az Európai Unió kezd átalakulni egy elnyomó diktatúrává
Brüsszel meg akarja mondani az embereknek – és ez így van Magyarország esetében is –, hogy kire szavazzanak, hogyan éljenek…
Elúszhat az otthonfelújításra szánt európai pénz?
Elúszni látszik a magyar otthonok felújítására szánt európai pénz, mert a kormány nem készítette el június végéig a szociális klímatervet…
Aggasztó rekord: 125 éve nem volt olyan száraz júniusunk, mint idén
A legszárazabb és a második legmelegebb volt az idei június – közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
A genderlobbinak semmi keresnivalója a magyar iskolákban
A kormány nem engedi be az iskolákba és az óvodákba a genderlobbit, az LMBTQ-propagandát – jelentette ki Balatoni Katalin, a…
Elrendelték a nyomozást Karácsony Gergely ellen
A rendőrség elrendelte a nyomozást a szombati Budapest Büszkeség rendezvény szervezése kapcsán – közölte a feljelentő Novák Előd, a Mi…
Az ukránok mondták: Magyar Péter csupán egy politikai projekt
Az ukránok mondták! Magyar Péter egy politikai projekt. Pont, mint Zelenszkij – közölte a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója a Facebook-oldalán.
Magyarországon a legkisebbek a rezsiszámlák egész Európában
A rezsicsökkentésnek köszönhetően továbbra is egész Európában Magyarországon legolcsóbb a háztartási gáz és áram ára, messze nálunk legkisebbek a rezsiszámlák…
Sulyok Tamás: a migrációt megállítani, nem pedig ösztönözni kell
Magyarország és Szlovákia számára egyaránt fontos a megfizethető és biztonságos energiaellátás, a régió energiabiztonságát erősítheti a nukleáris energia, valamint az…
Magyar Péternek hivatalos papírja van arról, hogy hazudott?
Megérkezett az adatvédelmi hivatal válasza a Tisza Párt adatbotránya kapcsán: Magyar Péternek most már hivatalos papírja van arról, hogy hazudott…
Szijjártó: Magyarország Szlovákiával egyeztet a nemzeti érdekek védelme érdekében
Magyarország továbbra is szoros egyeztetésben marad Szlovákiával a nemzeti érdekek védelme érdekében, így a Zelenszkij-terv ügyében is – írta Szijjártó…
Több mint a duplájára nőhetnek a magyar rezsiköltségek?
A kormány továbbra is küzdeni fog Volodimir Zelenszkij ukrán elnök terve ellen, amely súlyos veszélybe sodorná Magyarország energiabiztonságát és a…