Ezt gondoljuk a németországi választásokról II.
Ami a német választásokat illeti, Olaf Scholz kancellár természetesen elvesztette azokat. Azonban korai lenne azt mondani, hogy a német társadalom kezd ébredezni. Hiszen Friedrich Merz pártja, a Kereszténydemokrata Unió (CDU), amely csak nevében „keresztény”, többséget szerzett – figyelmeztet a tsargrad.tv portálon megjelent kommentárjában a jeles orosz filozófus és geopolitikai elemző, Alekszandr Dugin.
Dugin szerint a CDU egy abszolút liberális politikai struktúra, amelynek semmi köze a kereszténységhez. Ugyanolyan globalista, mint Olaf Scholz Szociáldemokrata Pártja (SPD). „Persze az, hogy az Alternatíva Németországért (AfD) párt a második helyre került a szavazatok több mint 20 százalékával, nagy siker. Ez a viszonylag új párt értelmes téziseket fogalmaz meg, és minden nacionalizmus és jobboldali radikalizmus vádja ellene puszta rágalom. Az „Alternatíva Németországért” a mérsékelt polgári, hétköznapi német emberek érdekeit és érzéseit fejezi ki. Pontosabban nem is az átlagemberekét, hanem a normálisakét, mert Nyugaton már az átlagemberek is megosztottak. És ha korábban minden társadalomban ők képviselték a normális többséget, és az abszurd és radikális, szélsőséges eszméket néhány marginalizált ember fejezte ki, akkor ma a nyugati társadalom jelentős része őrült radikálissá, szélsőségessé vált” – figyelmeztet Dugin.
Dugin úgy véli, hogy az AfD a normális németországi emberek józan eszét védi más politikai formák elborult képviselőivel szemben, legyen szó a baloldalról vagy a Zöldekről, Scholz SPD-jéről vagy Merz CDU-járól, de összességében a német lakosság teljesen rosszul szavazott. „Egy ilyen Németországgal, amelynek élén Merz áll, Oroszország nem léphet szövetségre. Minden bizonnyal együtt kell majd működnünk az AfD párttal, amely több mint 150 mandátumot szerzett a Bundestagban. Ami a leendő új kancellárt, Friedrich Merz-et illeti, ismétlem, ő egy tipikus globalista. Ráadásul úgy gondolja, hogy most egy európai frontot kell létrehozni a szintén józanul (talán átmenetileg, talán véglegesen – meglátjuk, hogyan alakulnak a körülmények) józanodó Amerika ellen. Tehát ez csak egy őrült ember, aki szemben áll a józan ész felé orientálódó Oroszországgal és az egyre inkább épeszű Amerikával. Szóval nem hiszem, hogy egyhamar lehetséges lenne bármilyen szövetség Oroszország és Németország között. Inkább Trumppal építsünk valamifajta szövetségi modellt, mint ezekkel az európai perverzekkel, akik mindenáron meg akarják menteni a szétrobbanó globális liberális világrendet” – zárja az írását Alekszandr Dugin. (tsargrad.tv)
Sorozatunk első részét itt olvashatják el.
Vérfürdőbe torkollott az ukránok kiűzése Oroszországból
Több mint 220 ukrán katona esett el vagy sebesült meg Kurszk megyében csak az elmúlt nap folyamán – közölte vasárnap…
Itt az Ukrajna EU-tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazás részletei
Egy új eszköz a véleménynyilvánító szavazás Ukrajna EU-s tagságáról; a szavazólapot biztonsági papírra nyomtatják, ami megakadályozza, hogy visszaélés történhessen –…
Március 15.: Magyar Péter pártcsaládja akkor is sérteget, ha üdvözli a magyarokat
Csúnyán mellélőtt Magyar Péter, a Tisza Párt elnökének a pártcsaládja: üzentek a magyaroknak, de azt sem tudják, hogy milyen ünnep…
Videó: Orbán szerint a jövő nem a birodalmaké, hanem a patriótáké
A magyar szabadság eszméje örökkévaló és időtlen – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Budapesten az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján…
Március 15.: ez vár ránk a mai nemzeti ünnepünkön
Katonai tiszteletadás mellett felvonták a nemzeti lobogót a március 15-i nemzeti ünnepen, szombat délelőtt Budapesten, a Parlament előtti Kossuth Lajos…
Újra lesz saját tengeri kikötője a magyaroknak?
Rövidesen megkezdi működését a trieszti kikötő magyar tulajdonú része, ami teljesen új lehetőségeket nyújt a hazai exportőr vállalatoknak a kivitelük…
Szijjártó: a háborúpárti liberális Brüsszel a 3. világháború kitörését kockáztatja
Az Európai Unió hamar elszigetelődhet a világpolitikában, ha a tagállami és brüsszeli liberális vezetők tovább akadályozzák az ukrajnai béketárgyalások sikerét…
Március 15.: ma nem Bécs akarja eltiporni a magyar szabadságot, hanem Brüsszel
Ma nem Bécs akarja eltiporni a magyar szabadságot, hanem Brüsszel, 1848-ban osztrák generálisok írták elő, hogyan kell élnünk, ma pedig…