Orosz állampolgár az északi-tengeri hajószerencsétlenség miatt őrizetbe vett kapitány
Orosz állampolgár a hétfői északi-tengeri hajószerencsétlenségben érintett egyik hajó kapitánya – közölte szerdán a hajót üzemeltető német cég. Az 59 éves kapitányt súlyos gondatlanságból elkövetett emberölés gyanújával kedden vették őrizetbe Angliában.
A Skóciából Hollandiába tartó, portugál zászló alatt közlekedő Solong konténerszállító hajó hétfőn nagy sebességgel nekiütközött az Egyesült Államokban bejegyzett Stena Immaculate tartályhajónak a kelet-angliai Lincolnshire megye partjai előtt, a Humber folyó rendkívül forgalmas torkolatvidékén. A Stena Immaculate A1 típusú repülőgép-üzemanyagot szállított Görögországból a kelet-angliai Hull kikötőjébe az amerikai haditengerészet Angliában állomásozó légialakulatainak, és az ütközés pillanatában a parttól nem messze horgonyzott kikötési engedélyre várva. Az ütközés után mindkét hajón tűz ütött ki, és a Solong 14 fős személyzetének egyik tagja eltűnt. A mentőalakulatok kedden befejezték az eltűnt tengerész keresését, miután a brit parti őrség megítélése szerint nem maradt remény arra, hogy élve megtalálják.
A területileg illetékes rendőrség – Humberside Police – szerdai tájékoztatása szerint az őrizetbe vett gyanúsított továbbra is vizsgálati fogságban van, és a hatóságok „kiterjedt nyomozati tevékenységet” folytatnak a szerencsétlenség körülményeinek feltárására. Szerdai beszámolójában a rendőrség továbbra sem tért ki arra, hogy kit vettek őrizetbe. A Solong tulajdonosa, a hamburgi székhelyű Ernst Russ AG hajózási cég azonban már előző este közölte, hogy a konténerhajó 59 éves kapitányáról van szó. A német vállalat újabb, szerdai tájékoztatása szerint az őrizetbe vett kapitány orosz, és a hajó személyzetének tagjai is orosz, illetve fülöp-szigeteki állampolgárok. A Stena Immaculate személyzetének minden tagját biztonságban a partra szállították, komolyabb sérülést egyikük sem szenvedett.
A 183 méter hosszú, vegyi anyagok és olajtermékek szállítására épített 50 ezer tonnás Stena Immaculate üzemeltetője, a Crowley nevű cég szerint a hajó 220 ezer hordó (35 millió liter) repülőgép-üzemanyagot szállított. A hajón az ütközés után több robbanás történt, a raktér oldalfala felhasadt, és a léken keresztül a repülőgép-üzemanyag egy része a tengerbe ömlött. A brit természetvédelmi hatóságok közölték, hogy folyamatosan figyelik a szennyeződés kiterjedését, mivel a repülőgép-üzemanyag igen mérgező, és a közeli partvidéken nagy létszámú védett madárkolónia él. A Crowley azonban szerdán közölte, hogy a kiömlött repülőgép-üzemanyagnak várhatóan csak „korlátozott” környezeti hatása lesz.
Vérfürdőbe torkollott az ukránok kiűzése Oroszországból
Több mint 220 ukrán katona esett el vagy sebesült meg Kurszk megyében csak az elmúlt nap folyamán – közölte vasárnap…
Itt az Ukrajna EU-tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazás részletei
Egy új eszköz a véleménynyilvánító szavazás Ukrajna EU-s tagságáról; a szavazólapot biztonsági papírra nyomtatják, ami megakadályozza, hogy visszaélés történhessen –…
Március 15.: Magyar Péter pártcsaládja akkor is sérteget, ha üdvözli a magyarokat
Csúnyán mellélőtt Magyar Péter, a Tisza Párt elnökének a pártcsaládja: üzentek a magyaroknak, de azt sem tudják, hogy milyen ünnep…
Videó: Orbán szerint a jövő nem a birodalmaké, hanem a patriótáké
A magyar szabadság eszméje örökkévaló és időtlen – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Budapesten az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján…
Március 15.: ez vár ránk a mai nemzeti ünnepünkön
Katonai tiszteletadás mellett felvonták a nemzeti lobogót a március 15-i nemzeti ünnepen, szombat délelőtt Budapesten, a Parlament előtti Kossuth Lajos…
Újra lesz saját tengeri kikötője a magyaroknak?
Rövidesen megkezdi működését a trieszti kikötő magyar tulajdonú része, ami teljesen új lehetőségeket nyújt a hazai exportőr vállalatoknak a kivitelük…
Szijjártó: a háborúpárti liberális Brüsszel a 3. világháború kitörését kockáztatja
Az Európai Unió hamar elszigetelődhet a világpolitikában, ha a tagállami és brüsszeli liberális vezetők tovább akadályozzák az ukrajnai béketárgyalások sikerét…
Március 15.: ma nem Bécs akarja eltiporni a magyar szabadságot, hanem Brüsszel
Ma nem Bécs akarja eltiporni a magyar szabadságot, hanem Brüsszel, 1848-ban osztrák generálisok írták elő, hogyan kell élnünk, ma pedig…