A szlovák liberálisok már megint határmódosítással riogatnak
A szélsőliberális szlovák törpepárt, a Szabadság és Szolidaritás (SaS) elnöke Branislav Gröhling a Joj 24 hírcsatorna vasárnapi vitaműsorában újfent azzal riogatott, hogy veszélybe kerülhet Szlovákia területi integritása, valójában azonban nem is Szlovákiát félti.
Aki figyeli a szlovákiai politikát, az már felfigyelhetett arra, hogy az elmúlt években a szélsőliberális pártok átvették a nacionalista tömörülésektől a magyarellenes témákat. Míg a nacionalista és szuverenista pártok szimpatizálnak az Orbán Viktor vezette Fidesz és a magyar kormány politikájával, és ezért visszafogottabban nyilatkoznak a magyarokat érintő ügyekben, a liberális oldalon annál nagyobb a politikai hisztériakeltés a magyarokkal és Magyarországgal szemben. A szlovákiai liberális pártok egyik legnagyobb ellensége ma Orbán Viktor és a Fidesz, a magyarok lejáratása érdekében így a legvadabb nacionalista hangulatkeltést is képesek bevetni. A liberális politikusok rendszeresen felvetik, hogy ha a világ hagyja, hogy az oroszok elfoglalják Ukrajna egy részét, akkor Szlovákia lehet a következő, és persze azt sem titkolják, ki lenne az agresszor. Természtesen az Orbán Viktor vezette Magyarország, amelyről azt terjesztik, hogy semmi másra nem vágyik úgy, mint Szlovákia déli, magyarlakta régióinak az elfoglalására.
Az SaS elnöke, Branislav Gröhling e tekintetben nem számít a legvéresszájúbb politikusnak, ezúttal azonban ő sem hagyta ki ezt a témát. A Joj 24 szlovák hírcsatorna vasárnapi vitaműsorában az Ukrajnával kapcsolatos béketárgyalásokra hivatkozva kijelentette: „A béke nem lehet olyan, hogy Oroszország elveszi a Krímet, az USA elveszi az ásványkincseket, az Európai Unió pedig megkapja a számlát, hogy mindezt finanszírozza.” Ezt követően pedig feltette a kérdést: elfogadható-e, hogy egy szuverén ország egy részét átadják egy másik országnak? „Ez ugyanis itt nálunk is megismétlődhet. Elvégre nagyon közel vagyunk azokhoz a határokhoz” – tette hozzá a SITA hírügynökség tudósítása szerint a szélsőliberális politikus.
Gröhling a vitaműsorban egyébként kitért arra is, hogy az ukrajnai inváziója miatt Oroszországra kivetett szankciókat akkor is fenn kell tartani, ha tárgyalások folynak egy esetleges békéről. A pártelnök ezért nagyra értékelte, hogy Nagy-Britannia további mintegy 200 szankciót készül bevezetni Oroszországgal szemben. „Így kell ezt csinálni” – hangsúlyozta Gröhling, aki azonban arról nem beszélt, hogy az Európai Unió átgondolatlan szankciós politikája milyen hatalmas károkat okozott kontinensünk gazdaságának, ami miatt a választók egyre nagyobb mértékben fordulnak el az olyan szélsőséges globalista pártoktól, mint amilyen a Gröhling által vezetett SaS is.
Vérfürdőbe torkollott az ukránok kiűzése Oroszországból
Több mint 220 ukrán katona esett el vagy sebesült meg Kurszk megyében csak az elmúlt nap folyamán – közölte vasárnap…
Itt az Ukrajna EU-tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazás részletei
Egy új eszköz a véleménynyilvánító szavazás Ukrajna EU-s tagságáról; a szavazólapot biztonsági papírra nyomtatják, ami megakadályozza, hogy visszaélés történhessen –…
Március 15.: Magyar Péter pártcsaládja akkor is sérteget, ha üdvözli a magyarokat
Csúnyán mellélőtt Magyar Péter, a Tisza Párt elnökének a pártcsaládja: üzentek a magyaroknak, de azt sem tudják, hogy milyen ünnep…
Videó: Orbán szerint a jövő nem a birodalmaké, hanem a patriótáké
A magyar szabadság eszméje örökkévaló és időtlen – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Budapesten az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján…
Március 15.: ez vár ránk a mai nemzeti ünnepünkön
Katonai tiszteletadás mellett felvonták a nemzeti lobogót a március 15-i nemzeti ünnepen, szombat délelőtt Budapesten, a Parlament előtti Kossuth Lajos…
Újra lesz saját tengeri kikötője a magyaroknak?
Rövidesen megkezdi működését a trieszti kikötő magyar tulajdonú része, ami teljesen új lehetőségeket nyújt a hazai exportőr vállalatoknak a kivitelük…
Szijjártó: a háborúpárti liberális Brüsszel a 3. világháború kitörését kockáztatja
Az Európai Unió hamar elszigetelődhet a világpolitikában, ha a tagállami és brüsszeli liberális vezetők tovább akadályozzák az ukrajnai béketárgyalások sikerét…
Március 15.: ma nem Bécs akarja eltiporni a magyar szabadságot, hanem Brüsszel
Ma nem Bécs akarja eltiporni a magyar szabadságot, hanem Brüsszel, 1848-ban osztrák generálisok írták elő, hogyan kell élnünk, ma pedig…