Az ukránok lefizetnék az uniós országokat, hogy folytatódhasson az öldöklés
Miután úgy tűnik, hogy Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök az ukránok feje felett akar megegyezni az ukrajnai helyzet rendezéséről, az amerikai védelmi miniszter, Pete Hegseth pedig jelezte, hogy Ukrajna 2014 előtti határaihoz való visszatérés és Ukrajna NATO-tagsága is irreális célkitűzés, az ukránok most az európai országok megpuhítására koncentrálnak. Gyakorlatilag meg akarják vásárolni a támogatásukat a háború folytatására.
Ukrajna kész együttműködni az Európai Unióval olyan ritka ásványkincsek exportjában, mint az urán, a lítium-karbonát és a titán – közölte Denisz Smihal kormányfő a Politico című kiadványnak írt cikkében, amelyből az Ukrajinszka Pravda hírportál idézett pénteken. „Ukrajna az EU számára kiemelt jelentőséggel bíró harminc ásványkincsből 22-t birtokol. Európában a legnagyobb uránkészlettel rendelkezik. Nemcsak saját energiaszükségletünket tudjuk fedezni, hanem exportálni is tudunk uránt, különösen az atomenergia iránt az unióban növekvő kereslet mellett” – fejtette ki a cikkben a miniszterelnök az MTI hírügynökség szerint.
Smihal kiemelte, hogy a legnagyobb lítiumkészletekkel is Ukrajna rendelkezik Európában. „2021-ben a világ 460 ezer tonna lítium-karbonátot használt fel, 2030-ra pedig 6 millió tonnára nő a kereslet. Készek vagyunk olyan vegyesvállalatok létrehozására, amelyek stratégiai előnyt biztosítanak az EU-nak – tette hozzá. Szavai szerint Ukrajna a titánkészletek tekintetében is előkelő helyet foglal el a világban. Rámutatott arra, hogy jelenleg az ismert készleteknek csupán a 10 százalékát bányásszák ki. Meggyőződését fejezte ki, hogy e terület fejlesztésével az európai ipar teljes mértékben ki tudná váltani az orosz titánimportot, beleértve a védelmi szektor szükségleteinek fedezését is.
A kormányfő hozzátette: Ukrajna helyreállítása nem pusztán a lebombázott létesítmények újjáépítését jelenti, hanem lehetőséget is arra, hogy Európa együtt növekedjen Ukrajnával. „Ukrajna helyreállítása Európa konszolidációjának fontos tényezője lesz. Több száz milliárd eurós beruházásokról beszélünk, amelyek új termelést és munkahelyeket teremtenek Ukrajnában és az uniós országokban egyaránt” – vélekedett a miniszterelnök.
Hogy a globalista, háborúpárti országok vevők az ötletre, azt Keir Starmer brit kormányfő legújabb nyilatkozata is alátámasztja. „Ukrajna visszafordíthatatlanul halad a NATO-csatlakozás felé, és Nagy-Britannia elkötelezetten támogatja Ukrajna NATO-csatlakozási folyamatát” – szögezte le pénteken Keir Starmer. Szerinte telefonon beszélt Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, akit biztosított erről. Starmer egyértelműen leszögezte azt az álláspontját is, hogy Ukrajnáról nem lehet Ukrajna részvétele nélkül tárgyalni. Hasonló hangnemben nyilatkozott Ruben Brekelmans holland védelmi miniszter is. Brekelmans szerint egy „ukrajnai tűzszünet növelheti a NATO fenyegetettségét, mivel lehetőséget adna Oroszországnak az újrarendeződésre és a támadások kiterjesztésére, ezáltal még bizonytalanabbá téve Európa biztonságát”. (MTI, MA)
Vérfürdőbe torkollott az ukránok kiűzése Oroszországból
Több mint 220 ukrán katona esett el vagy sebesült meg Kurszk megyében csak az elmúlt nap folyamán – közölte vasárnap…
Itt az Ukrajna EU-tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazás részletei
Egy új eszköz a véleménynyilvánító szavazás Ukrajna EU-s tagságáról; a szavazólapot biztonsági papírra nyomtatják, ami megakadályozza, hogy visszaélés történhessen –…
Március 15.: Magyar Péter pártcsaládja akkor is sérteget, ha üdvözli a magyarokat
Csúnyán mellélőtt Magyar Péter, a Tisza Párt elnökének a pártcsaládja: üzentek a magyaroknak, de azt sem tudják, hogy milyen ünnep…
Videó: Orbán szerint a jövő nem a birodalmaké, hanem a patriótáké
A magyar szabadság eszméje örökkévaló és időtlen – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Budapesten az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján…
Március 15.: ez vár ránk a mai nemzeti ünnepünkön
Katonai tiszteletadás mellett felvonták a nemzeti lobogót a március 15-i nemzeti ünnepen, szombat délelőtt Budapesten, a Parlament előtti Kossuth Lajos…
Újra lesz saját tengeri kikötője a magyaroknak?
Rövidesen megkezdi működését a trieszti kikötő magyar tulajdonú része, ami teljesen új lehetőségeket nyújt a hazai exportőr vállalatoknak a kivitelük…
Szijjártó: a háborúpárti liberális Brüsszel a 3. világháború kitörését kockáztatja
Az Európai Unió hamar elszigetelődhet a világpolitikában, ha a tagállami és brüsszeli liberális vezetők tovább akadályozzák az ukrajnai béketárgyalások sikerét…
Március 15.: ma nem Bécs akarja eltiporni a magyar szabadságot, hanem Brüsszel
Ma nem Bécs akarja eltiporni a magyar szabadságot, hanem Brüsszel, 1848-ban osztrák generálisok írták elő, hogyan kell élnünk, ma pedig…