A magyar államiság alapjait sértő besúgórendszert üzemeltet az Átlátszó?
Az államiság alapjait sértő besúgórendszert üzemeltet az idegen érdekcsoportok által finanszírozott Átlátszó (atlatszo.hu) nevű politikai nyomásgyakorló szervezet az általa üzemeltetett „Ki mit tud”, illetve „MagyarLeaks” webes felületek működtetésével – jelentette ki a Civil Összefogás Fórum (CÖF) - Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) külügyi igazgatója a keddi sajtótájékoztatóján.
A „Ki mit tud” felület segíti közérdekű adatok igénylését állami szervektől, a „MagyarLeaks” pedig lehetővé teszi állami adatok megszerzését, kiszivárogtatását és terjesztését – közölte Tordai Máté. Ez a besúgórendszer veszélyt jelent Magyarországra és a magyar állampolgárokra – tette hozzá.
Mint elmondta: a „Soros György által alapított Nyílt Társadalom Intézet támogatásával” indított platformok korlátlan lehetőséget kínálnak a joggal visszaélésre. Példaként említette, hogy a „Ki mit tud” rendszerén keresztül egy személy különböző fiktív adatok megadásával nyújthat be korlátlan mennyiségű adatigénylést, illetve ezt maga az Átlátszó is megteheti nem létező személyek nevében. Ugyanakkor a „MagyarLeaks” rendszeren keresztül kiszivárogtatott információk nem ellenőrizhetők érdemben, így a platform dezinformációs felületként, lejáratókampányok eszközeként funkcionálhat.
Felhívta a figyelmet arra, hogy az információszabadság gyakorlása kötelezettségekkel és felelősséggel is együtt jár. A többi között a közbiztonság a nemzetbiztonság, mások jogainak védelme érdekében korlátozásoknak és szankcióknak vethető alá. Az állami adatok jogosulatlan nyilvánossá tétele, vagy idegen érdekeket szolgáló nemzetközi szereplőkkel való megosztása közvetlenül sérti a közérdeket, így az állam szuverenitását, a demokratikus rendet.
Ifj. Lomnici Coltán, a CÖF-CÖKA szóvivője az Átlátszó tevékenységével kapcsolatban úgy vélekedett, hogy a szervezet visszaél a közadatigénylés jogával és a tevékenysége a jogszerűség határát súrolja. Ezért a CÖF-CÖKA felhívja az Átlátszó figyelmét, hogy tevékenységüknek büntetőjogi következménye lehet. Ugyanis aki idegen hatalom részére információszerzést folytat az kémkedést követ el. Ennek minősített esetében pedig akár 15 év szabadságvesztés is kiszabható – mondta Tordai Máté.
Frontális támadás: az ukránok beépülnek a magyar politikába és médiába
Az ukránok egyre jobban épülnek be a magyar politikába, a médiába, a szakértői világba, védekezni kell – figyelmeztetett a magyar…
Mi vonzza a külföldieket idén Magyarországra?
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a magyar…
Gyanús kuponakció. Megtévesztette a fogyasztókat az Auchan?
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított az Auchan Magyarország Kft.-vel szemben, a hatóság gyanúja szerint az országszerte 24 áruházat…
Ukrán és orosz titkosszolgálatok célkeresztjében a kárpátaljai magyarok
Nem csupán az ukrán titkosszolgálat próbálja meg szítani a feszültséget a kárpátaljai magyarok ellen, Panyi Szabolcs magyar oknyomozó újságíró szerint…
Brüsszel magára hagyta az őshonos európai nemzeti kisebbségeket
Nincs előrelépés a nemzeti kisebbségek jogainak érvényesítése terén Európában, ma már azért kell harcolni, hogy ne bontsák tovább a 90-es…
Hivatalos: kitiltották Magyarországról a Kneecap ír együttest
A „terroristákat támogató” zenekar nem léphet be Magyarországra – erről írt a Magyar Nemzet korábban. Most megjelent a hivatalos információ…