Ursula von der Leyen érvelése a legsötétebb kommunista időkre emlékeztet
Akik megélték az 1989 előtti kommunista rendszert, azok számára nem ismeretlen az a kommunikációs taktika, amit Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke választott az ellene benyújtott bizalmatlansági indítvánnyal kapcsolatos beszédében. Ha Leyent nem állítjuk le, nagyon gyorsan visszajuthatunk az 1989 előtti időkbe.
Az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülése hétfőn az Európai Bizottság ellen benyújtott bizalmatlansági indítványról tartott vitát, amelyet Gheorghe Piperea román EP-képviselő nyújtott be azt kifogásolva, hogy Von der Leyen titkos SMS-üzeneteket váltott a Pfizer gyógyszercég vezérével a koronavírus elleni oltásokkal kapcsolatban, és állítása szerint szerződéses visszaélések történtek.
Az igazán érdekes azonban Ursula von der Leyen „védőbeszéde” volt, amely helyenként a múlt század 50-es éveit idézte, és amelyre még a szovjet diktátor, Joszif Visszarionovics Sztálin is büszke lehetne. „Az Európai Bizottság elleni bizalmatlansági indítvány a szélsőségesek legrégibb kézikönyvéből származik, célja a társadalom megosztása, a demokráciába vetett bizalom aláásása, hamis állításokkal a választásokba való beavatkozás és a történelem újraírásának kísérlete” – jelentette ki az Európai Bizottság elnöke, aki szerint „ez csak egy újabb durva kísérlet arra, hogy éket verjenek intézményeink közé, és szembeállítsák az EU-párti demokratikus erőket”. Von der Leyen szerint „a világ a demokrácia és az illiberalizmus közötti küzdelem korszakába lépett”. „A szélsőséges pártok dezinformációval próbálják megosztani a társadalmat, és bár nincs bizonyíték arra, hogy valódi megoldásaik lennének, sokukat ellenséges hatalmak – például Oroszország – támogatják. Az általuk képviselt mozgalmak összeesküvés-elméleteken alapulnak, az oltásellenességtől a Putyin-szimpatizáns nézetekig” – sorolta a jól ismert vádaskodásokat az Európai Bizottság elnöke.
Ursula von der Leyen mellett természetesen kiállt Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) frakcióvezetője is, aki szerint „a jobboldali populisták Putyin eszközei lehetnek, és az EPP a legfőbb erő, amely képes megállítani az autoriter hullámot Európában”. „Az EPP-nek világos vörös vonalai vannak: EU-, Ukrajna- és jogállamiság-párti. Most mások is követik ezt a definíciót: Tusk Kaczynski ellen, Magyar Péter Orbán ellen, Csehországban Fiala Babissal szemben” – mondta Weber.
Az indítvány benyújtója, Gheorghe Piperea, a Konzervatívok és Reformerek (ECR) frakció tagja szerint ugyanakkor a bizalmatlansági indítvány „egy demokratikus eszköz, a megoldás kezdete”. Bírálta az Európai Bizottságot, különösen az elnököt az átláthatóság hiánya, a Pfizer-ügy kezelése, a tagállamok jogköreinek csorbítása és a döntéshozatal elzártsága miatt. Szerinte az EU bürokráciája káros a gazdaságra, növeli az egyenlőtlenségeket, elmélyíti a válságokat, és társadalmi feszültségekhez vezet. Figyelmeztetett a demokrácia leépülésére és a félelemkeltés „iparággá” válására.
Fabrice Leggeri a Patrióták Európáért frakció nevében azt hangsúlyozta, hogy a „PfizerGate nem egyszerű adminisztratív hiba volt, hanem hatalommal való visszaélés”. A bizottság elnöke SMS-ben egyeztetett 35 milliárd euró közpénzről – közbeszerzési eljárás nélkül, mandátum nélkül, átláthatóság nélkül. Az Európai Unió Bírósága ezt is megerősítette – mutatott rá. Mint mondta, támogatja az indítványt egy olyan Európa érdekében, amely hallgat az emberekre, tiszteli a szabadságot és a szuverenitást.
Orbán Viktor üzent Ursula von der Leyennek: „Ideje távozni!”
Csütörtökön eljön az igazság pillanata: az egyik oldalon a brüsszeli birodalmi elit, a másik oldalon a hazafiak és a józan…
Karácsony Gergely magyarellenes lobbiirodát üzemeltet Brüsszelben
Karácsony Gergely közvetlenül hozzájárult ahhoz, hogy Magyarország ne kapja meg a neki járó uniós forrásokat – jelentette ki Deutsch Tamás,…
Zelenszkij és Weber parancsba adta a Tiszának Leyen megvédését
Volodimir Zelenszkij ukrán államfő és Manfred Weber, az Európai Néppárt elnöke parancsba adta a Tisza Pártnak, hogy Ursula von der…
Tusványos: 40 helyszín, 500 program. Ránk számíthatsz!
„Ránk számíthatsz!” az idei tusványosi nyári szabadegyetem és diáktábor mottója – mondta Németh Zsolt, az Országgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke, a…
A Tisza Párt programját Brüsszelben írják?
Brüsszelben elkészült Magyar Péter programjának legújabb fejezete: a dokumentum a „jogállamisági ajánlások” címet viseli, de valójában nem más, mint egy…
Karácsony Gergely Ursula von der Leyennel tárgyalt Strasbourgban
Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság (EB) elnökével tárgyalt Karácsony Gergely főpolgármester kedden Strasbourgban; a főpolgármester megköszönte az EB…
Az Európai Bizottság a liberális médiaterror élharcosa
Az Európai Bizottság a szavak szintjén ugyan támogatja a szólás- és médiaszabadságot, valójában azonban a liberális médiaterror legvadabb védelmezője. Míg…
Magyar Péter egyre alávalóbb módszerekkel támadja a Fideszt
A Tisza Párt elnöke, Magyar Péter kedden a Facebook-oldalán osztott meg egy dokumentumot, ami szerinte Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát…
Hétfői szupervihar: erre ügyeljenek, akiknek ma utazniuk kell
A hétfői heves vihar az összes magyarországi közlekedési eszközt és pályát érintette: a közutat, a vasutat, a repülőteret és számos…