Milliárdos szolgálati luxusvillát rendelt Ruszin-Szendi Romulusz
Egymilliárd forintot meghaladó költséget, luxusberuházásokat és kirívóan pazarló beszerzéseket tárt fel a Ruszin-Szendi Romulusz volt honvédségi vezérkari főnök számára kialakított dunakeszi szolgálati ingatlan kapcsán a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) vizsgálata.
A KEHI hétfői közleményében azt írta: a ház helyét eleve a volt vezérkari főnök határozta meg saját kényelmi szempontjai szerint; prémium kategóriás és egyedi berendezési tárgyakat vásároltatott közpénzre, amelyek egy átlagos szolgálati lakásban indokolatlanok, kirívóan drágák, önmagukban is több milliós tételek. A most közzétett jelentés fotókat és tételes kiadási listát is tartalmaz, a vizsgálat alapján a Dunakeszi, Vereckei utca 4. szám alatti szolgálati lakás berendezésére és felszerelésére számos, a rendeltetésszerű használatot messze meghaladó, luxus kategóriájú tétel került beszerzésre – ismertették, hozzáfűzve, hogy a vizsgálat egyértelművé tette, hogy a volt vezérkari főnök saját kényelmére fordított luxusköltések mértéke és jellege kiemelkedően magas, a közpénzek felhasználásának átláthatóságát és indokoltságát súlyosan megkérdőjelezi.
A tájékoztatás szerint az ingatlant a HM EI Zrt. 2022 márciusában 235 millió forintért vásárolta meg Ruszin-Szendi Romulusz kérésére, majd az ő igényeire további 652,5 millió forint értékben hajtottak végre azon beruházásokat. Az ingatlan fejlesztésével a teljes bekerülési költség 896,9 millió forint lett, amelyhez még bruttó 132,2 millió forint értékű ingóságok – bútorok, eszközök – beszerzése társult – tudatták.
A KEHI jelentésében kiemelték, hogy a beszerzések jelentős része nem a szolgálati lakás alapvető funkcióját szolgálta, hanem a volt vezérkari főnök és felesége személyes kényelmét, egyedi igényeit elégítette ki, tekintettel arra, hogy igényeik alapján számos prémium és egyedi gyártású bútor, illetve berendezési eszköz került beszerzésre, amelyek messze túlmutattak a rendeltetésszerű használathoz szükséges eszközök körén. A volt vezérkari főnök által megrendelt egy-egy berendezés, eszköz önmagában több milliós tétel volt.
A KEHI vizsgálati jelentése tételesen felsorolja, hogy Ruszin-Szendi Romulusz egyedi, prémium kerti magaságyást 18 millió, prémium masszázsmedencét – jakuzzit – 7,6 millió, egyedi készítésű beltéri szaunát 6,7 millió, kemencét és grillsütőt 6,5 millió, billiárdasztalt 4 millió, egyedi gyártású prémium ülőgarnitúrát 4 millió, több franciaágyat darabonként 2 millió, kávéfőzőt 720 ezer, hűtőszekrényt 975 ezer, masszázsfotelt 749 ezer, borhűtőt 360 ezer forint értékben rendelt, ezek mellett robotporszívót, gőzállomást alakítottak ki, több sminkasztalt és televíziót vásároltattak, illetve prémium szórakoztató elektronikai eszközök és playstation beszerzését kezdeményezték közpénzen.
Azon túl, hogy magas minőségű, drága berendezési tárgyakat szereztettek be, emellett még fürdőruhákat, férfi fürdőnadrágokat, köntöseket, ágyneműket, egyedi tapétákat, baldachint, hálószobai plafontükröt és prémium matracokat is kértek. A kert és terasz is prémium szintű felszerelést kapott, kültéri konyhát alakítottak ki, napozóágyakat, függőszéket vásároltak – közölte a KEHI.
A hivatal jelentése megrendelő emaileket is tartalmaz Ruszin-Szendi Romulusztól és feleségétől, a volt vezérkari főnök például egy emailjében azt írja, hogy „szeretnénk egy whiskys hordót dizájnként a billiárdasztalhoz és egy kisebbet a dolgozószobába szerviz asztalként”, emellett Ruszin-Szendi Romulusz a tetőteraszra párna- és köntöstárolót is kért.
A szolgálati lakást a volt vezérkari főnök 2023 januárjától 2023 májusáig használta, majd kiköltözött, a milliárdos kiadással kialakított ingatlant Ruszin-Szendi Romulusz nem vásárolta meg, azóta is üresen áll, új bérlőt nem találtak, így a HM EI Zrt.-nek bevétele nem származik belőle, miközben a fenntartási és karbantartási költségek 2023. január 1. és 2025. április 30. között összesen 10,3 millió forintot tettek ki – áll a KEHI jelentésében.
Szuverenitásvédelmi Hivatal: a 444, a Telex, a HVG, az RTL Klub Brüsszel kiszolgálói
Az Európai Unió (EU) a politikai döntéseit nyomásgyakorló szervezetek százaival igazoltatja, olyan szervezetekkel, amelyek konkrét üzleti és politikai érdekkörök befolyása…
A magyar kormány ukrán katonai vezetők szankciós listára helyezését kezdeményezte
A magyar kormány benyújtotta három, a kényszersorozásokat irányító ukrán katonai vezető szankciós listára helyezésére vonatkozó javaslatát az Európai Uniónál, miután…
A migránsok kvóták szerinti áttelepítési rendszere már a bevezetése előtt megbukott
A migránsok kvóták szerinti áttelepítési rendszere már a bevezetése előtt megbukott – jelentette ki Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára…
KSH: idén májusban a magyar fizetések már gyorsabban nőttek, mint az árak
Idén májusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete Magyarországon 702 800, a nettó átlagkereset 483 000 forint volt. A…
Egyre borúlátóbbak a magyar vállalkozók
Romlik a vállalkozói hangulat Magyarországon, az üzleti környezet ugyanis egyre nehezebbé válik – mondta el Perlusz László, a Vállalkozók és…
Újra a Földön: Kapu Tibor elhagyta az űrkapszulát
Elhagyta az Axiom-4 küldetés legénysége, köztük Kapu Tibor magyar kutatóűrhajós a SpaceX Dragon űrkapszulát, amely magyar idő szerint kedden 11…
Leszállt a Kapu Tibort szállító űrkapszula
Leszállt az Axiom-4 küldetés tagjait, köztük Kapu Tibor magyar kutatóűrhajóst szállító SpaceX Dragon űrkapszula kedden Kalifornia partjainál.